Sitkūnų palivarko dvarvietė

Grumlinai: aplankėme šio palivarko dvarvietę 2019-12-28. Iš palivarko neišliko nieko, tačiau toje vietoje bandyta atkurti dvaro stiliaus sodybą, tačiau nesėkmingai – visas apleista.


20191228_132250
Sitkūnų palivarko dvarvietės gyvenamasis namas

Daugiau nuotraukų yra Flickr galerijoje
Palivarko dvarvietėje bandyta atkurti sodybą – stovi pradėti statyti gyvenamasis namas ir ūkinis pastats 02. Ūkiniai pastatai 03 ir 04 sugriuvę. Informacijos praktiškai nėra.


M. ir A. Rupeikos:
Sitkūnai – kaimas, nutolęs nuo Babtų 5 km į pietryčius. Buvo palivarkas.
1848 m. palivarko inventoriuje surašyti penki trobesiai. Gyvenamasis namas – iš tašytų rąstų, akmens mūro pamatais, su dviem kaminais; yra priebutis, keturi kambariai ir sandėliukas. Svirnelis – senas, dviejų skyrių, suręstas iš tašytų rąstų. Kluonas – senas, iš apvalių rąstų, su dvivėriais vartais ant bėgūnų; priekyje pristatytas trisienis, kuriame stovi paprasta plytų krosnis. Daržinėlė – sena, iš apvalių rąstų, su dvivėriais vartais. Tvartai – seni, suręsti iš apvalių rąstų, trijų korpusų, sudalyti į kelis tvartelius. Visi trobesiai dengti šiaudais. Už gyvenamojo namo yra vaisių sodas ir du daržai.
Vėlesniame dvaro inventoriuje surašyti šeši mediniai trobesiai, dengti šiaudais. Rūmas labai senas, mažas, su dūmtraukiu virš stogo. Priekyje – durys ir mažas prieangis. Kambarys mažas, su sandėliuku, be grindų, su trimis langais ir švediška krosnimi. Priešais prieangį – vasarinė kamara su vienu langu – paukščiams laikyti. Kairėje prieangio pusėje stovi duonkepė. Už rūmų – vaisių sodas, aptvertas stačia tvora; jame – kelios dešimtys įvairių rūšių medžių. Svirnas – naujas, iš geros medienos, su penkiais skyriais javams laikyti; stovi kvadratinio plano kieme, aptvertame statinių tvora. Priešais vartus – kvadratinio plano tvartas, iš apvalių rąstų; jame – septynios kiaulidės. Kluonas stovi atskirame aptvertame kieme, su dvejais, priešpriešiniais įvažiavimo ir išvažiavimo vartais. Kluono gale stovi jauja. Rūsys daržovėms laikyti panašus į mažą trobelę, su prieangiu, dvejomis durimis ir molio krosnimi.
Iki šių dienų palivarko pastatų neišliko.
Aprašymai:
M. ir A. Rupeikos


Google žemėlapis
Dvaro apylinkės 2015m.
Sitkunai
Užvažiuoti apžiūrėjimui neverta.

Įrašas paskelbtas temoje Kauno aps. ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s